WydarzeniaMożesz również dokonać
rezerwacji dzwoniąc do nas:
+48 12 294 53 53 lub +48 780 151 746

lub pisząc na adres
recepcja@hotelgrottger.pl

ROYAL CHAMBER ORCHESTRA

Koncert orkiestry kameralnej przeniesie niejednego melomana w magiczny świat muzyki.

Prawdziwa uczta muzyczna odbywa się w dni nieparzyste w Kościele św. Wojciecha na Rynku Głównym oraz w dni parzyste w Royal Chamber Orchestra Hall przy ul. Sławkowskiej 14.

MUZYKA KLEZMERSKA

Niezwykłe wydarzenia muzyczne z udziałem miejscowych zespołów muzyki klezmerskiej odbywają się co tydzień w Klezmer Music Venue przy ul. Sławkowskiej 14. W repertuarze znajdują się zarówno utwory instrumentalne, związane z folklorem Żydów reformowanych, jak i utwory Żydów ortodoksyjnych, wykonywane w języku jidysz.

 

KONCERTY CHOPINOWSKIE

Koncerty dedykowane muzycznym dziełom Fryderyka Chopina to prawdziwa uczta dla miłośników twórczości mistrza fortepianu. Utwory IKONY polskiej i europejskiej muzyki wykonywane są regularnie, przez cały rok. Wydarzenia mają miejsce w unikalnej, XVI ­wiecznej sali renesansowej Pałacu Bonerowskiego oraz w historycznych salach Chopin Concert Hall przy Sławkowskiej 14

 

WYSTĘPY FOLKLORYSTYCZNE

Muzyczne spotkanie z polskim folklorem łączy w sobie tradycję i kulturę naszego kraju. Występ zespołu folklorystycznego to połączenie wyjątkowych tańców, śpiewu i barwnych strojów ludowych.Występy folklorystyczne odbywają się w kawiarni Jama Michalika, położonej w XV­wiecznej, historycznej kamienicy, przy ul. Floriańskiej 45 w Krakowie. Podczas przedstawienia podawane są tradycyjne polskie potrawy o bogatym smaku i aromacie, co jeszcze bardziej przybliża piękno i charakter polskiej kultury ludowej.